Dentální hygiena

je samostatný stomatologický obor, který je velkým přínosem pro moderní stomatologickou ordinaci. Díky dentální hygieně má stomatolog možnost se plně věnovat své odborné specializaci. Odstranění zubního kamene a plaku provádí dentální hygienistka, která Vás svou péčí zbaví projevů zánětu dásní a naučí Vás, jak o zuby pečovat doma.

Máte pocit, že je snad profesionální ošetření dentální hygienistkou pro Vás zbytečné a že jej nepotřebujete? Omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Vždyť je používáme denně a uznejte, že si tuto péči alespoň jednou za půl roku zaslouží! Navíc mnohdy stačí málo - odstranění pigmentací způsobených pitím kávy, coca-coly, čaje či kouřením - a odcházíte spokojeni s úsměvem zářivějším! Chcete-li mít zuby dlouhodobě zdravé a krásné, je nutné brát dentální hegienu vážně. Zuby jsou vizitkou a máme je pouze jedny.

Dentální hygiena neboli profesionální čištění zubů je neodmyslitelnou součástí preventivní péče, protože jedině čistý zub a čistá dáseň nemůže onemocnět. Předchází častým onemocněním v dutině ústní (tj. zánětům dásní a následnému krvácení, zubnímu kazu, parodontóze) díky včasnému odstranění zubního kamene a povlaků, instruktáži správného čištění zubů, výběru správných mezizubních kartáčků a jiných pomůcek, které Vám pomohou k dokonalému zdravému úsměvu.

Co je součástí preventivního profesionálního čištění zubů?

  • Základem léčby dentální hygieny je nácvik správné techniky čištění zubů. Každá instruktáž je individuální, jelikož je přizpůsobena danému stavu dásní klienta.
  • Součástí vyšetření dentální hygieny je důkladné změření hloubky parodontálních kapes, stanovení množství a rozsahu povlaku, zubního kamene, zánětu a viklavosti zubů.
  • Další fází je nácvik správné dentální hygieny, ve které je nutná spolupráce klienta.
  • Ordinační část léčby zahrnuje odstranění povlaku a zubního kamene. Odstranění nebezpečného zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů pomáhá k udržení zdravých dásní bez zánětu a krvácení. Zubní kámen vzniká mineralizací plaku a způsobuje onemocnění měkkých i tvrdých zubních tkání. Tato onemocnění se projevují záněty dásní, jejich krvácením při čištění zubů, zduřením a změnou barvy ze světle růžové na tmavě červenou.
  • Poradenství při výběru dentálních pomůcek.
  • Dentální hygienistka působí svoji činností preventivně a může předcházet vzniku onemocnění jako je např. parodonóza.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

 

 

 

Poradenství při výběru dentálních pomůcek